Wojciech Glanc - wywiad ekskluzywny z sadurski.com

Autor: admin
Kategoria: Ciekawostki

Ten sympatyczny banerek - pojawia się na wcześniej podanej stronie pomiędzy e-kartkami i rysunkami z Chuckiem Norrisem… (bez komentarza)..

Już niebawem finał programu Mam talent. W tym dniu Pan Wojciech Glanc niedoszły półfinalista programu zapowiedział nam (internautom) samobójstwo. Nikt nie wie, czy swoje, obstawialiśmy raczej pacynkę - zwaną Eustachym.
Po kilku dniach zamieścił kolejny filmik, tym razem szukał ratunku dla innej niedoszłej samobójczyni - Weroniki. Filmik był długi i męczący, a nawoływania Pana Wojciecha (z zawodu aktora) smutne - wyglądało raczej na nieudolną próbę odwrócenia uwagi od swojego wcześniejszego występu - ale intencje Pana Wojciecha ciężko ocenić… w każdym bądź razie nie mieliśmy ochoty pastwić się nad człowiekiem.
Długi okres ciszy, już wszyscy myśleli, że Panem Wojtkiem zajął się lekarz specjalista, aż tu nagle na stronie sadurski.com pojawia się obszerny wywiad. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że Pan Wojciech od kilku dobrych lat jest członkiem Partii Dobrego Humoru..

a to co pokazuje w wywiadzie z pewnością humorystyczne nie jest (jeśli szukacie ! znajdziecie po słowach: humor, satyra, satyrycy).

Fragment wywiadu:

- Jak się czuje najbardziej poszukiwany potencjalny samobójca w Polsce? Z iloma policjantami rozmawiałeś w ostatnich dniach?

• Z wieloma. Akcja była naprawdę imponująca. Moją rodzinę odwiedzali policjanci z wielu zakątków Polski. I żaden z nich nie wiedział o działaniach kolegów z innych komend. Po prostu super sprawna i zabawna akcja. A wszystko dlatego, żeby mi udzielić pomocy. Żebym przypadkiem sobie coś nie zrobił. Przynajmniej przed finałem “Mam Talent”. Było to nawet przyjemne wiedzieć, że jak będziesz chciał się wieszać, to kilku ludzi zechce cię odciąć. Ale podkreślam jedno - nie mam nic do policji jako do ludzi.

- Co sądzisz o ludziach którzy tak piszą? Co sądzisz o mediach, które zachęcają czytelników, aby dostarczali im skandaliczne i bulwersujące “informacje” na temat osób znanych z mediów?

• Co sądzę o tych bezimiennych internautach, których nawet nie stać na podpisanie swoich obelg imieniem i nazwiskiem? Żałosna tłuszcza. Ciemna masa. Mielonka. Mięso armatnie. Szkoda poświęcać im więcej czasu. A poza tym są tylko widmem… nawet nie istnieją. Natomiast co do mediów… geniusze. Skoro jest bydło, z którego można doić, to należy to robić, bo inaczej bydło stratuje się wzajemnie. Za Cezarów dawano gawiedzi igrzyska. Później wojny krzyżowe. Później publiczne egzekucje. Tłuszcza się nasyciła widowiskiem i nawet nie wiedziała, że była zawsze zabawką władzy bądź też narzędziem władzy. Media manipulują z założenia. I mają rację. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. A masie wydaje się, że dostaje prawdę. Że to co widzi, to rzeczywistość. Masa się modli do telewizora. I jeśli jakiemuś troglodycie nie chce się ruszyć mózgiem lub ręką po książki i inne źródła - to staje się produktem doskonałym dla mediów, ojców dyrektorów, hitlerów, stalinów, guru sekt i innych takich. Staje się dojną krową, która zamiast mleka oddaje kasę, życie, szczęście komuś innemu. I jeszcze czuje się zaszczycona. Takie “coś” przestaje być człowiekiem. Takiemu czemuś narzuca się czym ma być. Jest takie powiedzenie: Albo jesteś pod stołem, albo na stole. Albo ktoś cię dmucha, albo ty kogoś. Nie ma środka. Niedługo media narzucą tym biednym istotkom, że są niczym… i będą niczym. Zresztą to już się dzieje. Masz łupież. Jesteś gruby. Utalentowani są tylko w “Mam Talent”. Bogaci są tylko w “Milionerach”. Jesteś durniem, bo nie chodzisz do jakiegoś supermarketu. Śmierdzi ci z pyska, bo nie żujesz gumy jakiejś tam. I tak dalej. Jesteś śmieciem do oddawania kasy mądrzejszym. Jesteś cyferką, której czasem wciska się kit, że ma prawo decyzji za pomocą SMSa. Genialna siła mediów. Hitler byłby pewnie zachwycony możliwościami. Stalin też. Ale pewnie znajdzie się jakiś typ podobny, który wykorzysta ten potencjał. I to nie jest przypuszczenie. To zbyt prawdopodobne. O wiele bardziej możliwe niż kiedyś. Bo ludzie zdebilowacieli przed telewizorami.

- Byłeś w “Big Brother”, niedawno wystąpiłeś w “Mam talent”. Do kogo i o co masz pretensje?

• Pretensje? Ja mam pretensje? Przyjrzyj się dobrze wszystkiemu. Przecież te pretensje są dopisywane przez sfrustrowanych internautów i media plotkarskie. Oni dopisują swoje własne domysły i emocje do tego, co im podrzuciłem. To oni dopisują historię. Ja podziękowałem za to, że mnie pokazali. Wspomniałem kilka faktów. A “pretensje”, “żal”, “zazdrość” dopisali inni. To ich interpretacja. To ich słowa. To ich schizofrenia i depresje. Dopatrują się gówna, które w nich samych siedzi. Ja dałem coś do “myślenia”, a projekcja fobii i różnych innych psychicznych problemów u odbiorców pojawiła się sama. Oni mówią o sobie samych. Wyzywając mnie, mówią o swoim własnym strachu.

itp., itd. Dla tych, którzy mają dużo czasu lub po prostu lubią czytać - cały wywiad
Panie Wojciechu! Nie ma Pan żadnych pretensji? Pan tylko podrzuca nam, żałosnej tłuszczy słowa, a to my do nich dopisujemy resztę? Co za bzdura! A żal, który wylewał się hektolitrami, kiedy Pan opowiadał o niesprawiedliwości zabrania do półfinału Pana Piotra Boruty, który według Pana żadnym brzuchomówcą nie jest, a jego umiejętności polegają na odwracaniu głowy w bok? Choćby taki skromny przykład….
Może i Pan Piotr nie jest takim wspaniałym aktorem - jak Pan - jednak pokazał, że ma klasę.

Tags: , , , , ,

4 odpowiedzi to “Wojciech Glanc - wywiad ekskluzywny z sadurski.com”

 1. nieznajoma Mowi:

  ;(

 2. krycha Mowi:

  on jest troche niezrownowazony

 3. Wojciech Glanc Mowi:

  Witam serdecznie i pozdrawiam cala redakcje.
  Dziekuje za ogromna pomoc jakiej mi udzieliliscie mniej lub bardziej swiadomie.
  biecany final juz blisko. Szkoda ze w kraju Polska zwanym aby poruszyc powazne tematy, trzeba czasem uciekac sie do czynow radykalnych.

  Podrzucam Wam adres mojego bloga.
  Final bedzie o wiele bardziej skandaliczny i mam nadzieje, wymagajacy zajecia stanowiska przez media i nasze polskie wladze.
  Nie bede jednak zdradzal szczegolow. Narazie faktycznie aby zrealizowac zamiar- musze sie ukrywac i lawirowac pomiedzy policjantami i innymi takimi.
  Po prostu szkoda, ze musi nastapic szok.

  http://wojciech-glanc-brzuchomowca.blog.onet.pl/