Asia Si - manipulacja TVN?

Autor: admin
Kategoria: Ciekawostki

Dzięki serdeczne Asen :)

Podaje za interia360.pl
(całość artykułu tutaj: http://interia360.pl/artykul/manipulacja-tvn-mam-talent-asia-si-jest-gwiazda,14886)

Gdy (24-25 maja 2008 roku, casting w Warszawie) wyszła na scenę sympatycznie wyglądająca Asia Si i z amerykańskim akcentem doskonale zaśpiewała piosenkę Julie Roberts, (nie tej aktorki), pt. “Wake up Older“, ten występ TVN wyemitował 11 października br., pomyślałem sobie, wreszcie ktoś na miarę zachodnich edycji. Moje zainteresowanie wzbudziła także amerykańska piosenkarka country, wykonawczyni oryginału, to z pierwszego z jej dwóch albumów pochodziła piosenka “Wake up older”.
I wtedy trafiłem na Asię Si po raz drugi. Znalazłem klip, na którym występuje w Tańcu z Gwiazdami jako Gość Specjalny i śpiewa… znowu “Wake up Older”. Pomyślałem: TVN kuje żelazo póki gorące, casting amatorki w Mam Talent, a niedługo później samodzielny występ w TzG? Tylko że daty się nie zgadzają. Asia Si wystąpiła w 9 odcinku 7 edycji Tańca z Gwiazdami, (27 kwietnia 2008 roku), miesiąc przed castingiem Mam Talent i zaśpiewała wtedy jako “Gwiazda Muzyczna”… także “Wake up Older”. Zupełnie nie przypominała plastikowej, różowej Barbie, gustownie ubrana wyglądała jak prawdziwa gwiazda, i tak też została zaprezentowana widowni TzG.

Wrócę do mojego pierwszego wrażenia z polskiej edycji Mam Talent. To nie jest wina stacji telewizyjnej, że poziom wydania był niski, to pierwszy tego typu konkurs open w Polsce i być może wiele polskich talentów dopiero teraz odkrywa w nim swoją szansę. Ale brak gwiazd przekłada się na sukces marketingowy przedsięwzięcia. Asia Si zdecydowanie jest gwiazdą, i błyszczy na tle swoich konkurentów. Czy jednak TVN, który poświecił jej kilka minut prezentując ją polskiej widowni, musiał przedstawić ją jako fryzjerkę z Chicago, czy Kuba Wojewódzki musiał zgryźliwie komentować jest wizerunek różowej Barbi z amerykańskiego baru?

A nikt z nich nie znalazł czasu, by wspomnieć, że stacja TVN miesiąc wcześniej korzystała z jej talentu, prezentując Asię Si jako Gwiazdę Muzyczną Tańca z Gwiazdami, a teraz w sobie znanym celu ponownie sięga do sprawdzonych rezerw.
Mam nadzieję, że program Mam Talent otworzy Asi drzwi do kariery i że nie przeszkodzi jej w osiągnięciu tego celu ‘wmanewrowanie w amatorkę’, którego dopuściła się stacja TVN. tej ostatniej należą się zasłużone podziękowania… za niecałą prawdę o artystce.

artykuł: Asen (zredagowany przez: Anna Mielczarek)
Jeszcze raz serdeczne podziękowania :)


Tags: , , , , ,

7 odpowiedzi to “Asia Si - manipulacja TVN?”

  1. Phantasm Mowi:

    No, ja nie mogę, żaaal.pl !